حسین خوش اقبال معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان از کارگاه های آموزشی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید ورمقانی شهرستان سنندج بازدید و ازنزدیک با فعالیت های آموزشی این مرکز بیش از پیش آشنا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان ؛ حسین خوش اقبال معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان از کارگاه های آموزشی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید ورمقانی شهرستان سنندج بازدید و ازنزدیک با فعالیت های آموزشی این مرکز بیش از پیش آشنا شد.

در ابتدای این بازدید سید جمیل احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان با تشریح قعالیت های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان اظهار داشت : اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان با دارا بودن 16 مرکز چارت دار دولتی و بیش از 130 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای توانسته است گام های مهم و موثری را در راستای توسعه و گسترش آموزش های مهارتی در سطح استان بردارد و زمینه تربیت نیروی متخصص و کارآمد و همچنین توانمند سازی نیروی انسانی شاغل در بازار کار را فراهم نماید.

احمدی از ارائه 3 میلیون و 500 هزار نفر – ساعت آموزش های مهارتی توسط بخش دولتی و 1 میلیون و 250 هزار نفر – ساعت آموزش های مهارتی در بخش خصوصی خبر داد افزود : سالانه به صورت میانگین 18000 نفر از مردم شریف استان کردستان از آموزش های مهارتی بهره مند می شوند .

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان وجود مربیان متخصص و کارآمد و بهره گیری از تجهیزات بروز در کارگاه های آموزشی این اداره کل را از دیگر نقاط قوت این اداره کل برشمرد و خواستار توسعه بیش از پیش آموزش های مهارتی در سطح استان با همکاری و تعامل سایر دستگاه های اجرایی سطح استان به عنوان یکی از مولفه های اصلی ایجاد اشتغال مولد و پایدار در سطح استان شد.

در ادامه حسین خوش اقبال معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان نیز ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش های شبانه روز کارکنان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان فعالیت های آموزشی کارگاه های مراکز آموزش فنی و حرفه ای را گامی مهم و موثر در تربیت نیروی متخصص و کارآمد برشمرد و خواستار توجه ویژه به مقوله آموزش های مهارتی در سطح استان شد.

خوش اقبال آموزش های مهارتی را پلی ارزشمند میان دانشگاه و بازارکار ذکر کرد و گفت : فقدان مهارت در میان جوانان جویای کار و تفکر پشت میز نشینی موجب ایجاد بیکاری در سطح جوانان منطقه شده است که مراکز آموزش فنی و حرفه ای سطح استان می توانند با توانمند سازی جوانان کردستانی به ابزار مهارت این فشار را از سطح جامعه و خانوارهای کردستانی بکاهند .

عکس هفته

مناسبتها

درگاه خدمات الکترونیکی

ورود به سایت